O Emily Conrad

Ráda bych vám pověděla o jedné báječné ženě a její metodice, o které se příliš neví. Ale na jejímž základě, ožila také Cesta inspirovaná touto technikou.

Její zakladatelkou je Emilie Conrad a svou metodiku nazvala Continuum Movement. Vznikla ve Spojených Státech.

Paní Emily, původně tanečnice, prožila velmi traumatické dětství. A mnoho tvrdých životních lekcí. Právě ty se vlastně staly základním kamenem ke zrodu úžasné pohybově-zvukové praxe, která sahá hluboko do našeho nitra a léčí jemně a s láskou. Má vliv na traumata, poúrazové stavy, krvetvorbu, pracuje s fasciemi, kostmi, gravitací. Startuje pulzace v tkáních, tím dochází k jejich obnově tam, kde je již stagnace.

Víte, že v USA tuto úžasnou ozdravnou praxi započala pro veřejnost nabízet již kolem roku 1960? Člověka někdy až zaráží, jak je možné, že do Čech se nedostala ani k roku 2020...

V USA je běžně uznávanou technikou, která je používána v rehabilitačních aj. zdravotních centrech, domovech pro seniory, a je proplácena jako standartní zdravotní péče. Myslím, že stejně tak je tomu dokonce i v Německu.

Paní Emily Conrad si nechávala vypracovávat speciální studie, kdy probíhalo studium a pozorování vlivu jemných pohybů a jemných zvuků na duševní, duchovní, ale i fyzické tělo člověka. Kosti, krvetvorbu... poúrazová zranění, poranění míchy, následky po dlouhodobých koma apod...  O její praxi a o ní samotné naleznete krásná videa na Youtube.

V ČR bohužel nemáme cesty otevřené. Je jediná možnost  k výběru. Zcela materiální "zdravotnictví", které nepřipouští žádnou jinou možnost pro hledajícícho člověka. Kreativní a člověku naučné metody, které by člověka rozvinuly, dodaly mu vědění, moudrost a hlavně samostatnost se svému zdravotnímu stavu nejen postavit čelem, ale také tento stav vůbec pochopit, na čem závisí, tak tyto metody očerňuje a potlačuje. Tento systém zbavuje člověka touhy poznávat, získávat moudrost, rozvíjet se. Udržuje stádo bez znalostí, poslušné a s ohnutými zády. Neděláme si to však vlastně i sami?

Je mi ctí, že konečně i k nám se dostává revoluční možnost. I když ne zcela ve stopách originálního Continuum Movement, , ale program inspirovaný touto technikou. 


Katerina Pfeiferova / Lázně pro duši, somatické meditační pobyty, malby duchovních obrazů, regresní terapie
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!